Časté dotazy | Eat Rocks

Časté dotazy

Co je to grafika?

Grafika ve smyslu umělecké grafiky je jedním z druhů výtvarného umění. Vymezení pojmu je poměrně složité. Grafikou nazýváme umělecké dílo, kdy umělec použije jednu z grafických technik a dílo rozmnoží ručním řemeslným postupem na předem stanovený počet exemplářů. Počet exemplářů tvoří náklad, za který umělec odpovídá, a proto jej také podepisuje. Každý z exemplářů je považován za originál, nikoliv za kopii. Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Grafika

Jaké grafické techniky používáte?

Momentálně jsou všechny díla tištěné sítotiskem. V budoucnu plánujeme rozšířit nabídku o další techniky jako je linorit či litografie.

Co je to sítotisk?

Sítotisk je grafická technika jejíž princip spočívá v protlačování barvy přes prostupná místa šablony na potiskovaný materiál. Umělecký sítotisk se též nazývá serigrafie Byl vynalezen na Dálném východě, ale dnešní technologie byla vyvinuta až roku 1929 v USA, odkud ji po 2. světové válce převzala Evropa. Nejprve se jí používalo především v užité grafice a v průmyslu. Hojně tuto techniku začali využívat představitelé Pop Artu. Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sítotisk

V jakém nákladu díla vznikají?

Aby dílo mohlo být označeno za serigrafii, tak musí být vyhotoveno v nákladu maximálně 200ks. Námi realizovaná díla vznikají v mnohem nižších nákladech od 10 po 50 kusů.

Jak vybíráte umělce?

Oslovujeme umělce, jejichž díla bychom chtěli mít sami ve sbírce. Jedná se výhradně o etablované a pravidelně vystavující umělce všech generací. Snažíme se oslovovat i umělce z jiných oborů než grafiky a tím dát vzniknou unikátním dílům.

Jak si mohu být jist, že je dílo pravé?

Každý tisk je nejen ručně očíslovaný a podepsaný autorem, ale je navíc dodáván s certifikátem autenticity.

Kde mohu dílo vidět na vlastní oči?

Některá z děl jsou též dostupná v kamenných obchodech či galeriích. Pokud si chcete některé konkrétní dílo prohlédnout osobně, tak nás kontaktujte na email a mi vám dáme vědět, kde to bude možné.

Pravidelně také pořádáme výstavu novinek. Sledujte proto náš Facebook, ať vám žádná neunikne.

Jak dílo zarámovat?

Momentálně rámování nenabízíme. V téměř každém městě se ale nachází ramařství, kde vám zakoupené dílo ochotně zarámují.

Mohu zakoupené dílo vrátit?

Zakoupené dílo můžete do 14 dní vrátit bez udání důvodu. Více informací naleznete v sekci O nákupu.